Служба розшуку

Служба розшуку

До Служби розшуку, яка вже 27 років працює в Червоний Хрест України, досі близько 80% громадян звертаються щодо розшуку, пов’язаного з наслідками Другої Світової війни.

У День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни хочемо нагадати, що ми продовжуємо допомагати родинам знайти рідних, встановити їх долю, повернути про них пам’ять.

Нещодавно дві вінничанки отримали звістки про поховання своїх дідів, загиблих під час Другої світової. Понад 70 років родини бійців Сергія Зізьвера і Якова Токарчука не знали, де знайшли спочинок загиблі родичі. І от онукам загиблих зателефонував Червоний Хрест Вінницької Області і повідомив, що місця поховання їхніх дідусів знайшли у Польщі.

“Ми знали, що дідусь загинув у Польщі, але де точно похований, не знали. Не збереглася й похоронка. Уже намагалися розшукувати – в 90-х роках минулого століття – не знайшли. І от вирішили повторити спробу. Звістка радісна, хоч і зі сльозами. Ми тепер можемо приїхати на могилу, знаємо, де спочиває дідусь. А головне, що звістки дочекалася бабуся: вона жива, їй 95-й рік, – сказала онука Сергія Зізьвера Любов Багнюк.

Залишити відповідь